Bajnokok Ligája-döntő Magyarországon: februárban érkezik az UEFA küldöttsége a Puskásba
Megtartotta első operatív egyeztetését a jövő évi budapesti BL-finálé hazai szervezőcsoportja.
Ma több helyszínen is szerveznek programokat a Nemzetközi Duna Nap kapcsán: Budapesten a Hajógyári-szigetre, a Kopaszi-gáthoz és a Duna pesti partjára, Komáromban szintén a folyópartra várják a közönséget.
Családi programokkal, természetismereti játékokkal, kézműves foglalkozásokkal várja az érdeklődőket a Vidékfejlesztési Minisztérium az Óbudai- (Hajógyári-) szigeten. Az eseményen Kovács Péter vízügyért felelős helyettes államtitkár a résztvevő gyerekekkel közösen több száz kecsegeivadékot enged a vízbe azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a Duna élővilágának sokszínűségére, a fajok sokféleségének megőrzésére.
A Gyerek Sziget nevű rendezvény látogatói közös játékon ismerkedhetnek meg a Duna történetével és a folyó élővilágával, valamint óriási akváriumon keresztül közelről tanulmányozhatják a dunai halakat. A Duna-Ipoly Nemzeti Park természetismereti játékokkal, a Duna-Dráva Nemzeti Park kézműves foglalkozásokkal, a Duna Múzeum óriás vizakirakóval, a Fővárosi Vízművek egyebek mellett víztakarékos tippekkel várja a gyerekeket Óbudán.
Délután a Kopaszi-gáton a családok egy három állomásból álló verseny során PET-palackból készíthetnek kishajót, sőt akár miniárvízzel is kísérletezhetnek. A vizát nemcsak kirakós játék segítségével ismerhetik meg, hanem egy medencében meg is lehet simogatni néhány élő példányt.
A Lánchíd és a Petőfi híd közötti pesti szakaszon az egy héten át tartó Dunafesztivál keretében is megemlékeznek a folyó napjáról: a gyerekek délelőtt kipróbálhatják a homokszobrászatot, megrendezik az I. Duna-napi Kacsakőbajnokságot, halakat telepítenek vissza a folyóba, az estét pedig koncertek zárják. Komáromban egész nap halászléfőzéssel, koncertekkel, luxusautóshow-val, sétahajózással és számos gyerekprogrammal várják a partra látogatókat és a környező országokban is megemlékeznek a folyóról a mai napon.